O nás

Evropské testovací centrum (ETC) se specializuje na testy zařízení velké hmotnosti a velikosti. V testovacích laboratořích ETC jsme tato zařízení schopni vystavit dlouhodobým klimaticky extrémním podmínkám. Naše testovací centrum má špičkovou západoevropskou úroveň. Je vybaveno nejmodernějším zázemím, unikátním know-how a zavázáno mnohaletou tradicí.

Kromě testování se specializujeme na aplikovaný výzkum a vývoj, zaměřený na budoucnost transportního i stacionárního chlazení. Příkladem mohou být nové principy pohonu mobilních chladicích a klimatizačních jednotek, zavádění alternativních chladiv (včetně chladiv přírodních) nebo nové desinfekční systémy ve stacionárním i mobilním chlazení a v klimatizaci.

1949
Zahájení provozu ve smíchovské továrně Ringhoffer, toho času jednom z největších a nejúspěšnějších průmyslových podniků v zemi. Z podnikové zkušebny se rodí Výzkumný ústav strojů chladicích a potravinářských. Ředitelem se stává Ing. Vladimír Ibl (1907–1979), přední český specialista na chladicí techniku, který pro podnik získává celou řadu odborníků z celého Československa.
1954
Udělena státní cena za vynikající práce při řešení dopravních prostředků, umožňujících bezeztrátovou přepravu potravin.
1961
Udělena státní cena za úspěšný vývoj.
60. – 70. léta 20. století
Restrukturalizovaný Výzkumný ústav potravinářské a chladící techniky (VÚPCHT) se podílí na vývoji a testování celé řady důležitých výrobků pro národní hospodářství.
80. léta 20. století
Vzniká samostatný Výzkumný ústav chladicí techniky (VÚCHT), který své aktivity výrazně rozšiřuje na nepotravinářská odvětví průmyslu.
1992
Výzkumný ústav chladicí techniky (VÚCHT) na Smíchově se stává součástí společnosti Thermo King.
1997
Společnost Thermo King akvizicí společnosti Ingersoll Rand. Vzniká Ingersoll Rand Equipment Manufacturing CR, s.r.o.
2007
Stěhování z Ostrovského ulice na Smíchově do nového provozu. V Hostivici je vybudován komplex dvou moderních velkých budov pro testování a výzkum. Administrativní budova ETC je schopna poskytnout dokonalé zázemí pro práci až 90 odborných pracovníků.
2012
Komplex budov v Hostivici rozšířen o třetí budovu se zkušebnou vzduchových kompresorů.
2020
Rozdělením firmy Ingersoll Rand vznikla nová nástupnická společnost Trane Technologies.

Potřebujete pomoc s testováním?

Napište nám a my Vás v krátké době kontaktujeme zpět s možnostmi řešení.